Kryminalni przejęli znaczną ilość narkotyków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni przejęli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 28.12.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego na Pradze Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przejęli ponad 220 gramów narkotyków oraz zatrzymali do sprawy 49-letniego mężczyznę. Wśród zabezpieczonych środków odurzających znalazła się heroina, kokaina, amfetamina oraz marihuana. Paweł Ś. usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z północnopraskiego wydziału kryminalnego udali się do jednego z mieszkań na terenie dzielnicy, gdzie jak wynikało z ich ustaleń, mogły być przechowywane narkotyki.

Funkcjonariusze w mieszkaniu zajmowanym przez 49-letniego Pawła Ś. znaleźli susz roślinny oraz inne substancje z listy środków zabronionych. Jak się potem okazało, wśród zabezpieczonych narkotyków znalazły się heroina o łącznej wadze 157 gramów, prawie 21 gramów kokainy, 38 gramów amfetaminy oraz prawie 6 gramów marihuany.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Pawłowi Ś. zarzutu za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego w wysokości 5000 złotych.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/po

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki