Jednej nocy - pobicie i usiłowanie rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jednej nocy - pobicie i usiłowanie rozboju

Data publikacji 03.01.2017

Policjanci z Wesołej zatrzymali 30-letniego Bartosza D., zanim jeden z pokrzywdzonych zakończył składanie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. 30-latek podejrzany jest o pobicie przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu i usiłowanie dokonania rozboju, oba przestępstwa miały miejsce podczas jednej nocy, a ofiarami było dwóch 16-latków. Dziś prokurator zdecyduje o dalszym losie zatrzymanego.

Policjanci z komisariatu przy ul. 1 Praskiego Pułku otrzymali informacje o dwóch napastnikach, którzy zaatakowali nastolatków. W pierwszym przypadku 16-latek miał być pobity pałką teleskopową, a niedługo później nieco dalej, na innym nastolatku ci sami sprawcy usiłowali dokonać rozboju.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i dzięki temu bardzo szybko dotarli do jednego z podejrzewanych. Został on zatrzymany i dowieziony do komisariatu, zanim jeden z pokrzywdzonych zakończył składać zawiadomienie.

Śledczy przeprowadzili czynności procesowe, zgromadzili materiał dowodowy i dziś doprowadzą 30-latka do prokuratury. Tam zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie. Zatrzymanie drugiego podejrzanego to już tylko kwestia czasu.

jw/ij