Zatrzymani za pobicie i groźby - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie i groźby

Data publikacji 05.01.2017

26 i 33-latek odpowiedzą za pobicie i kierowanie gróźb karalnych wobec mieszkańca Grodziska Mazowieckiego. Obaj zostali zatrzymani na terenie sąsiedniego powiatu. Decyzją prokuratora wobec Kamila K. i Jacka W. zastosowane zostały dozory Policji i zakazy kontaktowania się z pokrzywdzonym. Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Natychmiast po zgłoszeniu przez mieszkańca Grodziska Mazowieckiego pobicia, policjanci rozpoczęli ustalanie sprawców i okoliczności tego przestępstwa. Z zawiadomienia wynikało, że dwóch mężczyzn napadło pokrzywdzonego na ulicy i oprócz zadawania mu ciosów, grozili mu wyrządzeniem krzywdy.

Grodziscy kryminalni ustalili miejsce przebywania obu podejrzanych na terenie sąsiedniego powiatu. W ciągu kolejnych dwóch dni 26-latek został zatrzymany przez pruszkowskich policjantów, a grodziscy funkcjonariusze zatrzymali 33-latka. Obaj mężczyźni byli wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Kamilowi K. i Jackowi W. zarzutów dokonania pobicia i kierowania gróźb karalnych wobec mężczyzny. Decyzją prokuratora wobec obu zatrzymanych zastosowane zostały dozory Policji i zakazy kontaktowania się z pokrzywdzonym. Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

kz/aw