Apelujemy o rozwagę na drodze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o rozwagę na drodze

Data publikacji 10.01.2017

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Bazyliańskiej w Warszawie. Osobowy peugeot potrącił tam 72-latkę przechodzącą przez jezdnię. W związku z poniesionymi obrażeniami kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują zarówno do pieszych, jak i kierowców o zachowanie rozwagi na drodze.

Funkcjonariusze stołecznej drogówki apelują o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów przez kierowców, jak i pieszych. Pamiętajmy o prawidłowych zachowaniach  w rejonach przejść dla pieszych.

Każdy kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu.  

Pieszy natomiast, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejść dla pieszych. Przypominamy również
o obowiązku stosowania się do sygnalizacji świetlnej przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie się do przepisów pozwolą nam uchronić się przed nieszczęśliwym wypadkiem.

rr

  • Zdjęcie z wypadku
  • Zdjęcie z wypadku
  • Zdjęcie z wypadku