Rozmawialiśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawialiśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 17.01.2017

Sierż. sztab. Agata Halicka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI uczestniczyła w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Domu Kultury ,,Świt". Policjantka uświadamiała osoby starsze, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez funkcjonariuszkę, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na policjanta CBŚ” oraz ,,administratora". Sierż. sztab. Agata Halicka przypomniała także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze i podczas przejazdu komunikacją miejską. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

Funkcjonariuszka z Zespołu Prewencji Kryminalnej po raz kolejny spotkała się z osobami starszymi w Domu Kultury ,,Świt" przy ul. Wysockiego w Warszawie.

Policjantka uświadamiała starsze osoby, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ” czy „na administratora”. Funkcjonariuszka zwróciła również uwagę na kwestię bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśniła, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych w trakcie przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Podczas spotkania funkcjonariuszka wręczyła zebranym ulotki z informacją, jak nie stać się ofiarą oszustwa.

Na koniec sierż. sztab. Agata Halicka omówiła założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i odpowiedziała na wszystkie nurujące starszych ludzi pytania. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i mamy nadzieję, że przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa seniorów w codziennym życiu.

po/aw