Papierosy bez akcyzy w piwnicy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy w piwnicy

Data publikacji 18.01.2017

370 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej znaleźli w piwnicy jednego z bloków funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy. Karton papierosów z foliowego worka pod kurtkę na oczach policjantów wkładał 27-letni Damian J. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie, który przechowywał papierosy grozi grzywna i przepadek mienia.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, uzyskali informację dotyczącą przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu w jednym z bloków w centrum Legionowa. 

Policjanci w minioną sobotę rano udali się w rejon miejsca pozostającego w zainteresowaniu.  Po niedługim czasie funkcjonariusze zauważyli, jak znany im z wcześniejszych interwencji Damian J., wchodzi do piwnicy. Mężczyzna z foliowego worka wyjął karton papierosów i włożył go pod kurtkę. W foliowym worku policjanci znaleźli 370 paczek nielegalnych papierosów.

Jak ustalili funkcjonariusze, towar w piwnicy przechowywał 27-letni Damian J. Został on zatrzymany i  przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 65par. 1 kodeksu karno-skarbowego. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia.

Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić działania związane z ujawnianiem nielegalnych wyrobów bez polskich znaków akcyzy. 

ea/ek