Spotkanie z seniorami w ramach programu "Dojrzały Pieszy" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami w ramach programu "Dojrzały Pieszy"

Data publikacji 24.01.2017

Policjanci w Jabłonnie zorganizowali spotkanie z seniorami w ramach programu „Dojrzały Pieszy”. Omówili tak ważne kwestie, jak właściwe zachowania na drogach i noszenie odblasków. Poruszono również tematy dotyczące zagrożeń wynikających z oszustw metodą na tzw. „wnuczka, czy policjanta”. Seniorzy zwracali uwagę na różne sytuacje, w których ich mienie i dorobek życia mogłyby zostać narażone poprzez działanie przestępców.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną st. asp. Justyna Stopińska oraz dzielnicowy asp. Sławomir Wiśniewski w Jabłonnie spotkali się wczoraj wieczorem z seniorami. Mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa na drodze. Tematyka ta jest przewidziana w programie, którą realizuje stołeczna Policja, a mianowicie "Dojrzały Pieszy". Seniorom przypomniano, że prawo po zmroku nakłada obowiązek noszenia odblasków, aby pieszy był wystarczająco widoczny.

Policjanci omówili także zagrożenia, na jakie narażeni są na co dzień starsi ludzie. Funkcjonariusze mówili o włamaniach, kradzieżach i oszustwach. Tym ostatnim poświęcili więcej czasu, podając przykłady starszych osób, które zostały wykorzystane przez oszustów wyłudzających pieniądze przez podszywanie się pod członków rodziny, ale też policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy też prokuratorów.

St. asp. Justyna Stopińska  apelowała, aby zawiadamiać Policję o każdym takim przypadku, a szczególnie wtedy, kiedy oszust nawiązuje pierwszy kontakt  z seniorem.

Seniorzy w skupieniu wysłuchali wszystkich policyjnych rad i wskazówek, a przy tym bardzo żywo uczestniczyli w rozmowie na temat tego, co należy robić, aby unikać zagrożeń.

Na zakończenie uczestnicy spotakania podziękowali policjantom za profilaktyczną pogadankę i wyrazili chęć kolejnych spotkań. Policjanci natomiast wręczyli seniorom opaski odblaskowe, które ufundował Urząd Gminy w Jabłonnie. 

ek/ij

  • Spotkanie z seniorami w ramach programu "Dojrzały Pieszy"
  • Spotkanie z seniorami w ramach programu "Dojrzały Pieszy"
  • Spotkanie z seniorami w ramach programu "Dojrzały Pieszy"