Areszt za próby wyłudzenia pieniędzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za próby wyłudzenia pieniędzy

Data publikacji 27.01.2017

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia pieniędzy z banku. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 35-latek tego samego dnia podjął podobną próbę w innym banku poza Warszawą. Mężczyzna jest również podejrzany o podrobienie zaświadczenia o zatrudnieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 35-latek usłyszał trzy zarzuty i został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Policjanci z komisariatu na Bemowie zostali zaalarmowani o tym, że do banku przyszedł mężczyzna, który posługując się podrobionym dokumentem próbuje wypłacić pieniądze z konta w wysokości 20.000 złotych. Nie czekając długo, funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dokument, którym próbował się posłużyć został zabezpieczony.

Dochodzeniowcy w trakcie analizy sprawy ustalili, że mężczyzna próbował w taki sam sposób wyłudzić pieniądze z banku poza Warszawą. Tam również próbował wypłacić z konta 20.000 złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego 35-letni Mirosław S. usłyszał trzy zarzuty, dwa dotyczące usiłowania oszustwa i jeden dotyczący podrobienia dokumentu.

ea/ms