Sprzedawał podrobione zabawki znanych marek - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał podrobione zabawki znanych marek

Data publikacji 01.02.2017

Zestawy klocków ze znakami znanych firm oferował do sprzedaży 32-letni Obywatel Ukrainy. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy, biorący udział w międzynarodowej operacji skierowanej na zwalczanie przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli prawie 200 sztuk tych zabawek, które okazały się bezprawnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi. 32-letni mężczyzna został zatrzymany a dochodzeniowcy przedstawili mu zarzuty nielegalnego handlu artykułami z podrobionymi znakami towarowymi. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją na Pradze Północ brali udział w międzynarodowej operacji wymierzonej przeciwko osobom naruszającym własność intelektualną. Gdy otrzymali informację o miejscu sprzedaży nielegalnego towaru natychmiast przystąpili do działania. Udali się do hali targowej na terenie Białołęki, gdzie w jednym ze stoisk miał odbywać się handel takim towarem. Kiedy ich podejrzenia się potwierdziły, wkroczyli do akcji.

Operacyjni zwrócili uwagę na zestawy klocków. Ich niska cena, w jakiej były oferowane do sprzedaży, wzbudziła zastrzeżenia policjantów. Wartość takiego zestawu była 2 lub 3-krotnie mniejsza niż oryginału. Bardzo szybko okazało się, że były to "podróbki" zastrzeżonych znaków towarowych. Handlował nimi 32-letni obywatel Ukrainy.

Policjanci zabezpieczyli blisko 200 zestawów klocków. 32-latek, u którego na stoisku znaleziono „podróbki”, będzie odpowiadał za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak ustalili operacyjni, handel nielegalnym towarem stał się dla mężczyzny stałym źrodłem zarobkowania.

ea/po

  • Zabezpieczone klocki
  • Zabezpieczone klocki
  • Zabezpieczone klocki