„Zima w mieście” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Zima w mieście”

Data publikacji 01.02.2017

Komenda Stołeczna Policji aktywnie włączy się w tegoroczny program „Zima w mieście” zapewniając bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych oraz organizując specjalne zajęcia w placówkach edukacyjnych poświęcone bezpiecznemu wypoczywaniu.

Ofertę dla uczniów przebywających w stolicy podczas ferii zimowych przedstawiono na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez Urząd m.st. Warszawy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, w tym Komendy Stołecznej Policji oraz pozostali partnerzy akcji.

Program „Zima w mieście” jest organizowany już po raz trzynasty. W tym roku nie zabraknie ciekawych zajęć edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Zaangażowanie organizatorów i partnerów akcji ma również sprawić, aby ferie przebiegały bezpiecznie. Zajęcia będą się odbywać w szkołach, obiektach sportowych, centrach i ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Uczestnictwo w programie dla dzieci i młodzieży jest bezpłatne.

O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii, jak zwykle dbać będą stołeczni policjanci. Dla uczestników „Zimy w mieście” Komenda Stołeczna Policji przygotowała specjalne zajęcia, podczas których będą poruszane zagadnienia z zakresu: cyberprzemocy, zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych oraz bezpieczeństwa na lodzie. W placówkach edukacyjnych odbędą się również cykliczne warsztaty „Bezpieczna zima z Borsukiem”.

Już niebawem w środkach komunikacji miejskiej pojawi się spot promujący bezpieczne zachowanie w czasie wypoczynku zimowego, przestrzegający przed wchodzeniem na lód. Materiał został zrealizowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przy współpracy Komisariatu Rzecznego Policji oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy. W ramach tej współpracy jest także przygotowywany film profilaktyczny zachęcający dzieci i młodzież do bezpiecznego wypoczywania w czasie ferii oraz wybierania odpowiednich miejsc do zabawy.

Jak co roku policjanci warszawskiej "drogówki" i inspektorzy ITD będą kontrolowali autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Od 10 do 26 lutego będzie wystawiony posterunek kontroli pojazdów na parkingu przy Torwarze. Policjanci skontrolują zarówno stan techniczny pojazdu, jak i w uzasadnionych przypadkach, dokonają sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Będzie również prowadzona wzmożona kontrola autokarów przejeżdżających przez Warszawę.

Elżbieta Sandecka-Pultowicz
foto st. asp. Rafał Retmaniak

  • Spotkanie dotyczące akcji "Zima w mieście 2017"
  • Spotkanie dotyczące akcji "Zima w mieście 2017"
  • Spotkanie dotyczące akcji "Zima w mieście 2017"
  • Spotkanie dotyczące akcji "Zima w mieście 2017"
Ładowanie odtwarzacza...