Policjanci pomogli starszemu, choremu mężczyźnie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli starszemu, choremu mężczyźnie

Data publikacji 04.02.2017

Policjanci z komisariatu w Kobyłce po otrzymaniu informacji o starszym, chorym mężczyźnie, który wyszedł z domu i zaginął, niezwłocznie udali się w poszukiwanie. Prowadzone przez nich działania szybko doprowadziły do odnalezienia 76-latka i odwiezienia go do miejsca zamieszkania. Żona zaginionego mężczyzny serdecznie podziękowała policjantom za odnalezienie jej męża i przewiezienie do domu.

Kilka dni temu do dyżurnego komisariatu w Kobyłce dotarła informacja od jednej z mieszkanek, że jej 76-letni mąż w chwili gdy ta przygotowywała kolację wyszedł z domu. Kobieta poinformowała dodatkowo, że mężczyzna cierpi na zaniki pamięci a z domu wyszedł w klapkach i piżamie, obawiała się również, że w warunkach jakie panują na zewnątrz może szybko wychłodzić się jego organizm.

Policjanci prewencji szybko przystąpili do działań. Już po chwili w okolicach drogi prowadzącej do lasu zauważyli idącego w piżamie mężczyznę. Ten powiedział im jak się nazywa, dodał również że idzie do domu lecz zgubił drogę. Mężczyzna był wyraźnie zmarznięty i przestraszony. Funkcjonariusze umieścili 76-latka w radiowozie, okryli go kurtką i poczęstowali ciepłą herbatą po czym odwieźli go do miejsca zamieszkania. Żona bardzo ucieszył widząc swojego męża, długo i serdecznie dziękowała policjantom za jego odnalezienie i przewiezienie do domu.

ts