Tankował i nie płacił... Odpowie za kradzież - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tankował i nie płacił... Odpowie za kradzież

Data publikacji 06.02.2017

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Targówku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże paliwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że Łukasz S. podjeżdżał oplem na stacje paliw, tankował paliwo do zbiornika, po czym, nie płacąc za nie, odjeżdżał. Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego zajmujący się tą sprawą udowodnili 28-latkowi dokonanie sześciu takich kradzieży. Mężczyzna naraził stacje paliw na straty w wysokości blisko 730 złotych. 28-latek został już przesłuchany i niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku pracowali nad zdarzeniami związanymi z kradzieżami paliwa na stacjach benzynowych. Z ich ustaleń wynikało, że za każdym razem mężczyzna podjeżdżał na stację paliw oplem, tankował paliwo do zbiornika, po czym, nie płacąc za nie, odjeżdżał. Operacyjni zabezpieczyli monitoring i na jego podstawie dokonali własnych ustaleń. Podjęte działania pozwoliły na wytypowanie mężczyzny odpowiedzialnego za te zdarzenia.

Informacja o typowanym sprawcy kradzieży trafiła do policjantów z patrolówki. Ci patrolując rejon zalewu Bardowskiego zatrzymali Łukasza S. Dochodzeniowcy, po zebraniu materiału dowodowego udowodnili podejrzanemu sześć takich kradzieży na łączną kwotę około 730 złotych. Mężczyzna został już przesłuchany i niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

po