Okradł pacjenta z tej samej sali - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł pacjenta z tej samej sali

Data publikacji 06.02.2017

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Targówku zatrzymali 75-letniego mężczyznę, który pacjentowi szpitala skradł pieniądze i rzeczy osobiste. Mundurowi w mieszkaniu 75-latka znaleźli skradzione rzeczy. Władysław S. usłyszał już zarzuty karne, do których się przyznał. Policjanci przypominają, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Targówku udali się do miejscowego szpitala, gdzie doszło do kradzieży na szkodę jednego z pacjantów. Podejrzenia pokrzywdzonego padły na mężczyznę, który dzielił z nim szpitalną salę. Jak ustalili mundurowi, wśród skradzionych rzeczy znajdowały się pieniądze, odzież i okulary korekcyjne. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na 1000 złotych.

Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość mężczyzny podejrzewanego o tę kradzież i udali się do miejsca jego zamieszkania. Kontrola lokalu pozwoliła policjantom na ujawnienie skradzionych przedmiotów.

75-letni Władysław S. został przesłuchany, a następnie dochodzeniowcy przedstawili mu zarzuty za kradzież. 75-latek przyznał się do zarzucanemu mu czynu i skorzystał z prawa dobrowolnego poddania się karze.

po/aw