Ferie już wkrótce - spotkanie policjantów z dziećmi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie już wkrótce - spotkanie policjantów z dziećmi

Data publikacji 07.02.2017

Policjanci zajmujący się szkolną profilaktyką, spotkali się z wychowankami Szkoły nr 133 przy ulicy Fontany 3. Funkcjonariusze w bardzo przystępny sposób podczas wspólnej zabawy, przedstawili dzieciom ważne zasady, jakimi powinni kierować się najmłodsi w życiu codziennym. Uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz usłyszeli szereg wskazówek dotyczących wspólnych zabaw z innymi dziećmi podczas ferii.

W zeszłym tygodniu policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii, zrealizowali szereg spotkań w szkołach, głównie z udziałem najmłodszych, w tym przedszkolaków oraz uczniów ze szkół podstawowych. Policjanci odwiedzili między innymi Szkołę nr 133 przy ulicy Fontany 3, gdzie spotkali się z drugoklasistami.

Wykorzystując wspólną zabawę z uczniami, policjanci uczyli dzieci jak należy korzystać z przejść dla pieszych, a także jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Oprócz licznych wskazówek przekazanych uczniom, policjanci apelowali do najmłodszych o grzeczne i bezpieczne zachowywanie się w czasie zabawy z innymi dziećmi podczas zbliżających się ferii zimowych, a także przypomnieli zasady postępowania w przypadku spodnia z agresywnym psem.

ek/ij