DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"

Data publikacji 07.02.2017

Stołeczni policjanci rozpoczęli na drogach garnizonu warszawskiego akcję "Alkohol i narkotyki". Jej celem było wyeliminowanie z ruchu jak największej liczby nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzali również, czy samochodami nie kierują osoby będące pod wpływem środków odurzających. Działania te będą sukcesywnie kontynuowane.

Działania „Alkohol i narkotyki” prowadzane będą cyklicznie przez wydział ruchu drogowego oraz komendy rejonowe i powiatowe Policji. Ich celem jest wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas kontroli policjanci będą uświadamiali kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Punkty kontrolne zlokalizowane bądą szczególnie na tych odcinkach dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami oraz innymi przestępstwami i wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

W ostatni piątek w ramach działań skontrolowano 20135 kierujących. Zatrzymano 27 nietrzeźwych kierowców.

rr

  • DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"
  • DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"
  • DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"
  • DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"
  • DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"
Ładowanie odtwarzacza...