Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach

Data publikacji 10.02.2017

W tym tygodniu, policjanci z nowodworskiej komendy odwiedzali uczniów szkół i przedszkoli powiatu. Spotkania dotyczyły m. in. odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzestępczości oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w kontekście zbliżających się ferii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również kontaktu z nieznajomymi czy wchodzenia na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych.

To już kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą prowadzone w tym roku przez nowodworskich policjantów. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili m.in. szkoły w Małocicach, Pomiechówku, Dębinkach i przedszkole w Nowym Dworze. Starsi uczniowie wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Został im przybliżony katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Spotkanie  było również okazją, aby omówić zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci pokazali uczniom korzyści, jak i zagrożenia płynące korzystania z „sieci”. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów karalnych za pomocą środków przekazu.

Młodsi uczestnicy zajęć zapoznawali się z ogólnymi przepisami ruchu drogowego pieszych. Dzieci miały możliwość bliżej poznać pracę policjanta. Ogromnym entuzjazmem cieszyły się kajdanki, „lizak” oraz czapka. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali tego, co policjanci opowiadali o swojej pracy. 

Nie zabrakło również tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem w związku ze zbliżającymi się feriami, bezpieczeństwem na drodze  oraz zagrożeniami wynikającymi z wchodzeniem na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych.

sk/ij

  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #1
  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #2
  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #3
  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #4
  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #5
  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #6
  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #7
  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #8
  • Bezpiecznie w ferie - spotkania w szkołach #9