Policjanci odzyskali sprzęt transportowy i budowlany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali sprzęt transportowy i budowlany

Data publikacji 13.02.2017

Dwie zatrzymane osoby oraz odzyskany sprzęt transportowy i budowlany to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową. 42-letni Piotr S. jest podejrzany o cztery kradzieże, a Robert H. o paserstwo. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z informacji policjantów wynikało, że na terenie powiatu wołomińskiego może znajdować się magazyn, w którym prawdopodobnie przechowywany jest skradziony sprzęt budowlany. Funkcjonariusze skontrolowali to miejsce i przed jednym z budynków gospodarczych  znaleźli miksokreta. Okazało się, że maszyna budowlana została skradziona w listopadzie z terenu Białołęki. Na posesji ujawniono również tzw. skoczka z częściowo usuniętym numerem seryjnym. Maszyna również została zabezpieczona przez policjantów.

Mężczyzna, który przechowywał na posesji maszyny został zatrzymany przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, za ukrycie miksokreta wartego 60 tys. złotych otrzymał prawdopodobnie kilkaset złotych.  Robert H. usłyszał zarzut za paserstwo.

Praca operacyjna policjantów wkrótce przyniosła kolejne efekty. Funkcjonariusze ustalili osobę mogącą mieć związek z kradzieżą maszyny. Na terenie powiatu wołomińskiego zatrzymali Piotra G. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia gospodarcze w miejscu zamieszkania 42-latka i znaleźli tam trzy przyczepy samochodowe, które jak się okazało zostały skradzione w ostatnim czasie z terenu podwarszawskich miejscowości. Na jednej z nich znajdowała się łódź. Sprzęt i inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstw został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, Piotr G. usłyszał zarzuty. 42-latek odpowie za cztery kradzieże sprzętu transportowego i budowlanego popełnione w warunkach recydywy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

mb

 

Film 1


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 1 (format flv - rozmiar 28.38 MB)