Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca próbował przejechać przed nadjeżdżającym pociągiem, zginął koń znajdujący się w przyczepie

Data publikacji 17.02.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę podczas przejazdów przez niestrzeżone, jak i strzeżone przejazdy kolejowe. Przykładem jest wczorajsze zdarzenie, podczas którego kierowca forda, co prawda zdołał przejechać, jednak już ciągnięta przez niego przyczepa została całkowicie zniszczona. W przyczepie znajdował się koń, który przez ludzką nieostrożność zginął. Na wiele godzin wstrzymany był również ruch pociągów.

Policjanci od wielu lat angażują się w kampanie, których celem jest uświadomienie niebezpieczeństwa i zagrożeń, jakie wiążą się z przejazdem przez strzeżone, jak i niestrzeżone przejazdy kolejowe. Niestety opinia publiczna co jakiś czas informowana jest o kolejnych wypadkach i zdarzeniach, gdzie kierujący pojazdami nie wykazują należytej rozwagi.

Wczoraj wieczorem na przejeździe kolejowym w pobliżu Tarczyna, kierujący fordem mężczyzna wjechał na tory kolejowe tuż przed nadjeżdżającym składem towarowym. Kierowca zdołał jeszcze uniknąć zderzenia, jednak ciągnięta przez samochód przyczepa została rozbita przez lokomotywę, której motorniczy nie miał już żadnej szansy zatrzymać.

W wyniku tego zdarzenia zginął koń przewożony w przyczepie. Ruch na tej trasie został do późnych godzin nocnych wstrzymany. Kierujący fordem został przez policjantów z wydziału ruchu drogowego ukarany mandatem karnym, jako sprawca kolizji.

Policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia, czy też przejeżdżania przez wszystkie przejazdy kolejowe.

ea/js