Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podstępem dostawali się do mieszkań i okradali starsze osoby

Data publikacji 23.02.2017

Kryminalni z Targówka na ,,gorącym uczynku" zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże, których ofiarami padły osoby starsze. Sławomir K. oraz Grażyna Z. usłyszeli zarzuty w czterech takich sprawach, 41-latek w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed osobami, które pod różnymi pretekstami wchodzą do mieszkań, a następnie okradają ich właścicieli.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej ich zaufanie oraz "dobre serce". Bardzo często oszuści podają się za pracowników administracji, pukają do drzwi pod pretekstem kontroli liczników, bądź pozostawienia informacji dla sąsiada. W innych przypadkach osoby te oferują różne usługi, np. sprzedaż towarów w atrakcyjnych cenach.

Dzięki funkcjonariuszom z wydziału kryminalnego na Targówku, ktorzy z wielkim zaangażowaniem analizowali zgłoszenia z terenu dzielnicy, w ubiegły czwartek do policyjnej izby zatrzymań trafiły dwie osoby podejrzane o kradzieże podobną metodą.

Sławomir K. oraz Grażyna Z. usłyszeli zarzuty w czterech takich sprawach. Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży 13 tys. złotych na szkodę starszych osób. Ponieważ Sławomir K. był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy.  41-latek nie uniknie także odpowiedzialności za kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował mężczyznę na 2 miesiące.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o czujność i rozwagę. Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie ich do swoich mieszkań, jeżeli nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawiła się u Was osoba podająca się za przedstawiciela jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy faktycznie była do Was kierowana. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Rejonową Policji Warszawa VI pod numerem telefonu 22 603-75-56 lub z najbliższą jednostką Policji, pod numerem 997 lub 112.

ea/po

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanej