Zbiórka krwi w Komendzie Głównej Policji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zbiórka krwi w Komendzie Głównej Policji

Data publikacji 09.03.2017

W związku z inauguracją akcji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” 9 marca br. Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy współpracy z Klubem HDK PCK przy Komendzie Stołecznej Policji organizowała zbiórkę krwi. W akcji prowadzonej we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zebrano łącznie prawie 25 litrów tego bezcennego leku.

To pierwsza taka akcja organizowana w Komendzie Głównej Policji przez Biuro Komunikacji Społecznej. Wzięło w niej udział blisko 70 osób. Niektórzy ze względu na stan zdrowia musieli zrezygnować, jednak 55 osób oddało to co najcenniejsze: krew. Łącznie zebrano prawie 25 litrów tego niedającego się sztucznie wyprodukować leku. To dla organizatorów oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie wielka radość. Krew jest niezbędna przy realizacji wielu zabiegów i operacji. Produkuje się z niej także leki. Medycyna dotąd nie opracowała metody zastąpienia krwi inną substancją. Tym bardziej cenny jest to dar.

Przypominamy: krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Każdorazowo potencjalny dawca przechodzi badanie i to lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Poza samym wkłuciem igły samo pobranie jest bezbolesne. Całość podlega bardzo restrykcyjnym procedurom zapewniającym bezpieczeństwo za równo dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Przypominamy, że każdy kto chciałby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji może oddać krew w szpitalach MSWiA na terenie kraju na hasło: SpoKREWnieni służbą. Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję.

  • Przekaż najcenniejszy dar