Areszt za przetrzymywanie zakładnika - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przetrzymywanie zakładnika

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zakończyli sprawę dotyczącą przetrzymywania zakładnika połączonego ze szczególnym udręczeniem w celu wymuszenia okupu. Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zgłosił się czwarty mężczyzna, który miał związek z tą sprawą. Decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tego typu przestępstwo grozi kara co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym KSP zakończyli sprawę dotyczącą przetrzymywania małoletniego. Do Prokuratury Okręgowej zgłosił się czwarty mężczyzna mający związek ze sprawą. 21-latkowi prokurator Prokuratury Okręgowej przedstawił zarzut za przetrzymywanie zakładnika połączone ze szczególnym udręczeniem w celu wymuszenia okupu.

Zdarzenie miało miejsce w połowie lutego na terenie Milanówka. Wówczas 21-latek i jego trzej koledzy uwięzili w garażu 17-latka.

W tym czasie, jak ustalili pracujący nad sprawą funkcjonariusze, bili chłopca pięściami i pałką teleskopową, grozili mu obcięciem palców. Następnie zamknęli poszkodowanego w kanale samochodowym.  

Jednocześnie od matki chłopca zażądali pieniędzy, w zamian za uwolnienie jej syna. Kobieta niezwłocznie powiadomiła o tym fakcie policję.  

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali trzech, mających związek ze sprawą, mężczyzn, którzy po usłyszeniu zarzutów zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

21-letni mężczyzna, podobnie jak jego koledzy, został przez sąd tymczasowo aresztowany.

ea  

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
Ładowanie odtwarzacza...

Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.74 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP