Policjanci WRD przeprowadzili akcję "Prędkość" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci WRD przeprowadzili akcję "Prędkość"

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z policjantami z wytypowanych jednostek garnizonu stołecznego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne związane z kontrolą prędkości. W wyniku akcji zostały skontrolowane 104 pojazdy, 65 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkością jazdy, w tym trzem osobom zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali również jeden dowód rejestracyjny.

Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań  wykorzystano radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, będące w dyspozycji Komendy Stołecznej Policji, jak również zaangażowanych w działania powiatów ościennych.

W wyniku akcji zostały skontrolowane 104 pojazdy, 65 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkością jazdy w tym trzem osobom zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali również jeden dowód rejestracyjny.

Policjanci Komendy Stołecznej Policji przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

kb

Ładowanie odtwarzacza...