Kolejne oszustwo metodą ,,na policjanta” udaremnione - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne oszustwo metodą ,,na policjanta” udaremnione

Data publikacji 20.03.2017

Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową z Ochoty do policyjnej celi trafił Dominik K. 19-latek, podając się za ,,policjanta”, próbował wyłudzić 35 tysięcy złotych od 70-latki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna już wcześniej oszukał w podobny sposób 82-latkę. Decyzją sądu 19-latek został tymczasowo aresztowany. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy w ten sposób wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Kiedy policjanci z Ochoty otrzymali informację, że oszuści najprawdopodobniej próbują wyłudzić 35 tysięcy złotych metodą na tzw. „policjanta” natychmiast przystąpili do działania. Dzięki współpracy funkcjonariuszy z 70-latką, którą próbowano oszukać, 19-latek podejrzany o udział w tym przestępstwie trafił w ich ręce. Dominik K. został zatrzymany w chwili, kiedy kobieta przekazywała mu kopertę wypełnioną ulotkami zamiast pieniędzmi. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

W trakcie dalszych czynności, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że 19-latek w styczniu br. oszukał w podobny sposób 82-letnią kobietę na kwotę blisko 20 tysięcy złotych.  

Dominik K., po zebraniu stosownego materiału, usłyszał dwa zarzuty dokonania oszustwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

ea/ew

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym

Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.43 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP