Dwukrotnie włamał się do magazynu tego samego sklepu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwukrotnie włamał się do magazynu tego samego sklepu

Data publikacji 23.03.2017

Na gorącym uczynku włamania i kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych z magazynu sklepu spożywczego w Wołominie policjanci zatrzymali 19-latka i 43-letnią kobietę. Oboje już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, za co może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzone przez policjantów czynności wykazały, że 19-latek kilka dni wcześniej po raz pierwszy włamał się do tego samego magazynu sklepowego .

Dwa dni temu w godzinach nocnych policjanci prewencji wołomińskiej komendy udali się w rejon jednej z placówek handlowych, gdzie kilka dni wcześniej doszło do włamania. Gdy podjechali pod część magazynową, zauważyli dwie osoby, które pakowały do podręcznych bagaży jakieś przedmioty. Policjanci szybko ustalili, że 19-latek i 43-letnia kobieta włamali się do magazynu sklepu, skąd wynieśli i chcieli przywłaszczyć artykuły spożywcze i przemysłowe. Oboje zastali zatrzymani i przewiezieni do wołomińskiej komendy.

Badanie stanu trzeźwości Andrzeja S. wykazało blisko 1,6 promila, a Grażyny S. ponad 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Powiadomiona o włamaniu i kradzieży przedmiotów dyrekcja placówki handlowej straty oszacowała na kwotę 810 złotych. Okazało się, że kilka dni wcześniej policjanci również przyjęli zgłoszenie o włamaniu do tego samego magazynu sklepowego. Wówczas skradziono towar o wartości 550 złotych, a straty łączne oszacowano na ponad 1200 złotych.

Czynności, jakie prowadzili w obu sprawach policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego wołomińskiej komendy wykazały, że 19-latek dwukrotnie włamał się do tej samej placówki handlowej. Podczas drugiego włamania towarzyszyła mu 43-latka. Kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu i dobrowolnie poddała się karze. Andrzejowi S. policjanci przedstawili 2 zarzuty kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

ts/aw