Zaczęło się od telefonu, zakończyło 5 zarzutami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczęło się od telefonu, zakończyło 5 zarzutami

Data publikacji 23.03.2017

Grodziscy policjanci zatrzymali w nocy awanturującego się 30-latka i odzyskali zabrany przez niego telefon. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, wobec którego toczy się już postępowanie karne, siłą wszedł do mieszkania byłej żony i pobił ją. Wcześniej groził kobiecie i jej rodzinie pozbawieniem życia. Arkadiusz G. usłyszał 5 zarzutów. Decyzję o karze dla niego za wszystkie popełnione przestępstwa podejmie teraz sąd.

Około 4.30 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w mieście. W rozmowie ze zgłaszającą szybko ustalili, że jej były mąż po awanturze zabrał jej telefon komórkowy. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Chwilę później zatrzymali 30-latka w okolicy i odzyskali utracony aparat. Mężczyzna został zatrzymany do dalszych czynności.

Podczas wyjaśniania okoliczności nocnego zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu zachowuje się agresywnie wobec zgłaszającej i jej rodziny i w tej sprawie toczy się już postępowanie karne. Z zawiadomienia kobiety wynikało, że w ostatnim czasie groził jej i jej matce pozbawieniem życia i podpaleniem domu. W dniu interwencji wbrew  woli domowników wszedł do  mieszkania i podczas awantury kilkakrotnie uderzył byłą żonę.

Po zgromadzeniu materiałów w tej sprawie Arkadiusz G. usłyszał 5 zarzutów karnych. Mężczyzna odpowie przed sądem za kilkakrotne kierowanie gróźb karalnych, naruszenie miru domowego i uszkodzenie ciała zgłaszającej. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek policjantów i zastosował wobec 30-latka tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

ea/kz

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym

Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.51 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP