Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wszyscy odpowiedzą za pobicie, a właściciel warsztatu dodatkowo za uszkodzenie samochodu

Data publikacji 23.03.2017

Policjanci z Łomianek zatrzymali czterech mieszkańców Warszawy, w tym właściciela warsztatu samochodowego. Wszyscy usłyszeli zarzut pobicia jednego z klientów warsztatu, a jego właściciel dodatkowo odpowie za uszkodzenie samochodu pokrzywdzonego. Wszystko zaczęło się, gdy pokrzywdzony chciał wymienić wadliwą część zakupioną i zamontowaną wcześniej w warsztacie. Prokurator objął zatrzymanych dozorem oraz wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i zakaz kontaktów z nim.

Po południu dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny. Na miejsce udali się policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło na terenie jednego z warsztatów samochodowych. Gdy pokrzywdzony przyjechał, aby wymienić wadliwą część zakupioną wcześniej i zamontowaną w warsztacie, między nim a właścicielem doszło do nieporozumienia. Konflikt słowny przerodził się w użycie siły. Do pomocy właścicielowi warsztatu przybyli trzej inni mężczyźni. Działając wspólnie i w porozumieniu wszyscy zaczęli bić pokrzywdzonego. Gdy mężczyźnie udało się wydostać z garażu, sprawcy wybiegli za nim. Wtedy 49-latek swoją agresję skierował na samochód pokrzywdzonego - urywał lusterko, zniszczył opony i reflektor. Wtedy na pomoc wezwani zostali policjanci.

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mieszkańców Warszawy, w tym właściciela warsztatu. Wszyscy usłyszeli zarzut pobicia. Dodatkowo właściciel warsztatu usłyszał zarzut uszkodzenia samochodu. Prokurator objął zatrzymanych dozorem oraz wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i zakaz kontaktów z nim.

ego/aw