Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież z włamaniem do sklepowych kasetek wpadł po policyjnym pościgu

Data publikacji 27.03.2017

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego na Białołęce zatrzymali 32-latka podejrzewanego o liczne kradzieże z włamaniem do kasetek sklepowych. Mężczyzna terroryzował personel, a następnie wyrywał kasetki z pieniędzmi. Pokrzywdzeni wycenili sumę strat na kwotę około 8 tys. złotych. 32-latek usłyszał zarzuty 7 kradzieży z włamaniem, w tym do volkswagena, którym uciekał z miejsca zdarzenia, kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających i mimo cofniętych uprawnień. Sąd aresztował Łukasza D. na dwa miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży kasetek sklepowych. Z relacji świadków wynikało, że do sklepu wchodził zamaskowany mężczyzna, który wykorzystując fakt, że jest sam z pracownikiem, terroryzował go, a następnie wyrywał z lady kasetkę z pieniędzmi. Tuż po otrzymaniu zgłoszeń policjanci wykonali wszystkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, przesłuchali świadków, przeprowadzili wnikliwe rozpoznanie i przeanalizowali nagrania z monitoringu, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady pozostawione przez sprawcę.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci ustalili, że volkswagen, którym poruszał się sprawca został skradziony w nocy z 1/2 lutego z parkingu przy ul. Turmonckiej. Informacja ta trafiła do wszystkich północnopraskich patroli.

Tuż przed 22.00 policyjna załoga patrolowo-interwencyjna z Białołęki zauważyła opisany pojazd. Policjanci postanowili go skontrolować. Kierujący volkswagenem nie reagował na sygnały do zatrzymania. Sierż. sztab. Mariusz Szałas i sierż. sztab. Karol Bębenek próbowali zatrzymać uciekającego i na bieżąco przekazywali informacje radiooperatorowi, który włączył do działań dodatkowe patrole.

W pewnej chwili kierujący volkswagenem uderzył w płot jednej z posesji i zaczął uciekać pieszo. Chwilę potem został obezwładniony i zatrzymany. Był to Łukasz D. W volkswagenie mundurowi znaleźli skradzioną kilkanaście minut wcześniej kasetkę z pieniędzmi, a na siedzeniu rozsypany biały proszek. 32-latek przyznał, że to mefedron.

Podczas dalszych czynności procesowych pokrzywdzeni rozpoznali w 32-latku napastnika. Śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego w prokuraturze zatrzymanemu przedstawiono 7 zarzutów kradzieży z włamaniem do sklepowych kasetek oraz do volkswagena. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych wyniosły blisko 8 tys. złotych. Łukasz D. odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i mimo cofniętych uprawnień.

Sąd aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

ea/po

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
  • Zabezpieczony skradziony pojazd
  • Skradziona kasetka z pieniędzmi

Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
5.11 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP