Podawał się za policjanta, żeby ukraść telefon - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał się za policjanta, żeby ukraść telefon

Data publikacji 29.03.2017

Dzięki ciężkiej pracy policjantów z Woli doszło do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą, kradzież laptopa i dokumentów oraz posiadanie środków odurzających. 21-latek podejrzany jest również o to, że w lutym br. podając się za policjanta dokonał kradzieży telefonu komórkowego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów. Decyzją prokuratora 21-latek został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że w lokalu na terenie dzielnicy doszło do kradzieży laptopa, którego wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę ok. 1400 złotych. Funkcjonariusze znając okoliczności zdarzenia, przeglądając zabezpieczony monitoring rozpoznali znanego im 21-latka. Funkcjonariusze natychmiast udali się do jego miejsca zamieszkania. W jego pobliżu zatrzymali mężczyznę. Podczas przeszukania lokalu mundurowi ujawnili środki odurzające. W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu jeszcze inne zdarzenia dotyczące m.in. kradzieży torebki wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów oraz kradzież rozbójniczą, w wyniku której ukradziony został rower. Kiedy pokrzywdzony chciał odzyskać swój jednoślad napastnik zagroził, że użyje przemocy.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przeanalizowali sprawy. Okazało się, że 21-latek ma na sumieniu jeszcze dwa zdarzenia do których doszło w lutym br. gdzie podawał się za policjanta. Z ustaleń wynika, że mężczyzna „kontrolował” pokrzywdzonego pod kątem legalności jego telefonu komórkowego, po czym ten telefon zabrał ze sobą i uciekł. Podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.

ms

Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
2.76 MB
Wypowiedź - Agnieszka Włodarska, Sekcja Prasowa KSP