Trzeci z podejrzanych o rozbój zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeci z podejrzanych o rozbój zatrzymany

Data publikacji 31.03.2017

Śródmiejscy policjanci zatrzymali ostatniego z mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego 46-letni Dariusz K. działając wspólnie i w porozumieniu ze swoimi kompanami zaatakował go, obezwładnił, po czym zabrał mu pieniądze, telefon oraz inne przedmioty, które miał przy sobie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od przypadkowego spotkania późnym wieczorem nieopodal sklepu monopolowego. Pokrzywdzony zaproponował nieznanym sobie mężczyznom wspólne wypicie alkoholu. Kupił w sklepie wódkę, po czym cała czwórka poszła do jednej z kamienic gdzie na klatce schodowej pili zakupiony alkohol.

Po pewnym czasie, kiedy pokrzywdzony przysnął na schodach został zaatakowany przez swoich kompanów „od kieliszka”. Mężczyźni obezwładnili go dusząc i zakrywając usta żeby nie krzyczał. Napastnicy zabrali swojej ofierze telefon, 700 złotych w gotowce, dokumenty oraz klucze od mieszkania, po czym uciekli.

Mężczyzna o tym, co go spotkało opowiedział policjantom. Sprawą zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To oni dzięki wykonanym szeregu czynnościom poza procesowym już kilka dni po zdarzeniu zatrzymali dwie z trzech podejrzewanych o to przestępstwo osób, 49-letniego Dariusza M. i 44-letniego Pawła W.

Teraz dzięki żmudnej pracy operacyjnej policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali ostatniego z mężczyzn mających związek z  tym przestępstwem. Jemu również za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

rsz.