Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy zatrzymali podejrzanego o wprowadzanie do obrotu podrabianych pił i agregatów

Data publikacji 31.03.2017

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji mińskiej komendy wpadli na trop mężczyzny, który na parkingach pod marketami oferował do sprzedaży piły spalinowe i agregaty prądotwórcze. Oferowane przedmioty miały być sprzedawane „wprost” z samochodowego bagażnika. Policjanci namierzyli mężczyznę, kiedy ten jechał ulicą Kołbielską w Mińsku Mazowieckim. Wywiadowcy sprawdzili auto i zabezpieczyli dwa agregaty i jedną piłę spalinową. Podejrzanym o wprowadzanie do obrotu towarów z podrabianymi zastrzeżonymi znakami towarowymi okazał się 66-letni obywatel Włoch. Podejrzany usłyszał już zarzut karny w tej sprawie, po czym przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Policyjni wywiadowcy, patrolując parkingi przy sklepach sieciowych i marketach, dowiedzieli się, że pojawia się tam nieznany mężczyzna, który namawia klientów sklepów do kupna w „okazyjnej cenie”, znacznie niższej niż rynkowa, agregatów prądotwórczych i piły spalinowej znanych zagranicznych producentów.

Policjanci postanowili namierzyć „handlarza” i sprawdzić, czy oferowane przez niego przedmioty nie pochodzą przypadkiem z przestępstwa.

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili samochód, jakim poruszał się opisywany mężczyzna. Na ulicy Kołbielskiej w Mińsku Mazowieckim wywiadowcy zatrzymali ustalone auto do kontroli.

Kierowcą samochodu był 66-letni obywatel Włoch. Kiedy policjanci otworzyli bagażnik, znaleźli w nim dwa agregaty i jedną piłę spalinową. Przewożone przedmioty, jak wstępnie ustalili funkcjonariusze w porozumieniu z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, były oznaczone prawdopodobnie podrabianymi znakami towarowymi.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wstępnie wykazał, że zatrzymany Włoch handlował podróbkami. 66-latek usłyszał zarzut naruszenia przepisów prawa własności przemysłowej, poprzez wprowadzanie do obrotu towarów opatrzonych podrabianymi zastrzeżonymi znakami towarowymi.

66-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa gospodarczego i dobrowolnie poddał się karze.

ea/dn

  • Policyjny wywiadowca z zabezpieczoną podrabianą piłą