Zarzuty dla podejrzanego o kradzież w autobusie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla podejrzanego o kradzież w autobusie

Data publikacji 31.03.2017

Północnoprascy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę pasażerki autobusu miejskiego, z bocznej kieszeni torebki skradł telefon o wartości 650 złotych. Odzyskane mienie wróciło do właściciela, a 30-latek został przesłuchany. Dochodzeniowiec przedstawił mu zarzut za kradzież, do której mężczyzna się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Policjanci apelują: nie dajmy się okraść i radzą, jak uniknąć kradzieży podczas podróży środkami komunikacji publicznej.

Tydzień temu do komendy przy ul. Jagiellońskiej zgłosiła się pokrzywdzona, która powiadomiła, że została okradziona. Z zeznań  kobiety wynikało, że do zdarzenia doszło podczas przejazdu autobusem miejskim. Nieuwagę 28-letniej pasażerki wykorzystał sprawca, który z bocznej kieszeni jej torebki skradł telefon warty 650 złotych.

W trakcie dalszych czynności, w jednym z północnopraskich lombardów policjanci zabezpieczyli skradziony telefon. Dzięki profesjonalnie wykonanej pracy operacyjnej ustalili również osobę odpowiedzialną za kradzież. Podejrzewanym mężczyzną okazał się 30-letni obywatel Piotr K. Mężczyzna był już wcześniej karany i odsiadywał wyrok za rozboje.

Odzyskane mienie wróciło do prawowitej właścicielki, a 30-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze 12 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wyznaczony przez sąd, w wymiarze 40 godzin miesięcznie.

 

Policjanci radzą, jak ustrzec się przed kieszonkowcem:

* powinniśmy mieć cały czas w zasięgu wzroku bagaż przy wsiadaniu do zatłoczonego autobusu, tramwaju, czy pociągu,
* należy dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie dokumenty i pieniądze,
* pieniądze trzymajmy przy sobie w dwóch miejscach - pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty,
* nie należy demonstrować zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby,
* powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na osoby znajdujące się obok nas,
* w tramwajach, autobusach lub pociągach powinniśmy wybierać zawsze miejsce w pobliżu znanych osób lub kierującego - unikajmy pustych przedziałów w pociągu,
* nie nawiązujmy przygodnych znajomości,
* nie zasypiajmy podróżując publicznymi środkami komunikacji,
* klucze do mieszkania powinniśmy nosić w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść mieszkanie zanim osoba poszkodowana zdąży zareagować.

po