Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant służby kryminalnej 2017 r.” – rozstrzygnięte

Przez trzy dni trwały zmagania policjantów służby kryminalnej garnizonu warszawskiego. Brali w nich udział funkcjonariusze z komend rejonowych, powiatowych jak i komisariatu kolejowego Policji. Laureatów konkursu, którzy w najbliższym czasie wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017”, nagrodził I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Piotr Berent.

Już po raz trzeci w garnizonie stołecznym odbyły się eliminacje konkursu Policjanta Służby Kryminalnej. Zwycięzcy pojadą na ogólnopolski finał konkursu, który zostanie rozegrany w dniach od 6 do 8 czerwca w Szkole Policji w Pile.

Stołeczne eliminacje 3 marca uroczyście otworzył I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Piotr Berent. Powitał wszystkich uczestników, a 17 drużynom biorącym udział w konkursie życzył powodzenia.

W kwalifikacjach uczestniczyły czteroosobowe drużyny. W ich skład wchodzili: dochodzeniowiec, pracownik operacyjny, technik kryminalistyki oraz osoba nadzorująca pracę dochodzeniowo-śledczą.

Pierwszego dnia zespoły były oceniane za wiedzę i umiejętności związane z przeprowadzaniem oględzin na miejscu zdarzenia. Kolejnego zaplanowano rywalizację w konkurencji strzelanie i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast ostatniego dnia zawodnicy sprawdzali swoją praktyczną wiedzę rozwiązując kazusy.

Po teście wiedzy, strzelaniu, zadaniach praktycznych ostatecznie pozostało 16 drużyn. Spośród nich wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła drużyna z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, II miejsce objęła drużyna Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, natomiast III miejsce w kwalifikacji drużynowej zajęli policjanci kryminalni reprezentujący Komendę Rejonową Policji Warszawa VI.

Po trzech dniach konkursu i zaciętej rywalizacji, w Białej Sali Pałacu Mostowskich, I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Piotr Berent pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim policjantom służby kryminalnej za udział w stołecznych eliminacjach.

Mł. insp. Piotr Berent gratulował przełożonym policjantów, którzy w konkursie otrzymali najwyższe noty. Zdaniem komendanta zwyciężyli funkcjonariusze posiadający wysoki potencjał i możliwości, które wykorzystują w codziennej służbie. W przemowie powinszował najlepszej grupie kryminalnej i życzył zajęcia pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017, który odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Pile.

eszs
foto Konrad Bucholc