Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi

Data publikacji 19.04.2017

„Biegniemy dla Kingi Szwedy” to hasło, które przyświecało policjantom z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie w ekstremalnym biegu na rzecz chorej koleżanki. Kinga Szweda – policjantka z KPP w Tucholi ciężko zachorowała, aby uratować jej życie niezbędna jest operacja w Niemczech. Funkcjonariusze nie tylko charytatywnie pobiegli w imprezie sportowej, ale również rozdawali przygotowane wcześniej ulotki dotyczące przekazania 1% podatku na jej leczenie.

Inicjatorem akcji był kom. Rafał Jankowski, na co dzień pracujący w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie. Funkcjonariusz poruszony losem schorowanej koleżanki postanowił przyłączyć się do zmagań w „Runmageddonie”, biegnąc dla niej. Mając na celu pomoc Kindze oraz zintegrowanie środowiska policyjnego kom. R. Jankowski zainicjował projekt i zorganizował przedsięwzięcie, a następnie rozpropagował informację o imprezie wśród policjantów. 

8 kwietnia 2017 roku dziesięcioosobowa drużyna policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie pojechała do Gdyni, gdzie odbyła się ogólnopolska impreza pod hasłem „Runmageddon”. Policjanci, w specjalnie przygotowanych wcześniej koszulkach z aplikacją „Biegniemy dla Kingi  - Przekaż 1% podatku” wzięli udział w zmaganiach.

„Runmageddon" to ekstremalny 6 km wyścig, w którym zawodnicy muszą pokonać około pięćdziesiąt bardzo trudnych przeszkód, zmierzyć się z lodowatą wodą, chłodem i błotem. Realizacja tego celu jest możliwa tylko przy współpracy kolegów z drużyny. Nasi policjanci ukończyli bieg wszyscy, czym udowodnili, że razem można pokonać każdą przeszkodę. Koleżeństwem wykazali się nie tylko podczas zmagań, ale przede wszystkim wcześniej jednocząc się z chorą koleżanką z Tucholi. Podczas biegu uczestnicy mieli cały czas kontakt z Kingą, która wspierała i dopingowała swoich kolegów z pracy.

Do akcji włączyły się nawet dzieci funkcjonariuszy, które chętnie rozdawały ulotki dotyczące możliwości przekazania 1% podatku na kosztowne leczenie Kingi. Odzew do uczestnictwa w „Runmageddon”  był natychmiastowy, a zainteresowanie chętnych zobligowało organizatorów do przygotowania kolejnych tego typu przedsięwzięć. Wielu policjantów z OPP w Warszawie, którzy nie wzięli udziału w zmaganiach 8 kwietnia br. przyłączyło się do akcji i przekazało 1% na konto Kingi.

Policjanci nie zamierzają na tym poprzestać i już planują udział w kolejnej imprezie, która odbędzie się 24 czerwca br. w Ełku pod hasłem „Runmageddon classic”.

Do akcji może przyłączyć się każdy wpłacając na subkonto Fundacji Forani: 24 1750 0012 0000 0000 3287 3456.

UWAGA! W tytule przelewu należy wpisać: "DAROWIZNA Kinga Szweda"

Można też przekazać 1% podatku, wpisując numer KRS Fundacji Forani: 0000420954 i cel szczegółowy: Pomoc Kinga Szweda.

ij

 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #1
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #2
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #3
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #4
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #5
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #6
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #7
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #8
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #9
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #11
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #12
 • Policjanci pobiegli w „Runmageddon” dla Kingi #10