Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie bezpieczeństwa na stołecznych drogach podczas Świąt Wielkanocnych

Data publikacji 18.04.2017

Podobnie jak w minionym roku stołeczni policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. Okres wielkanocny to czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy. Od piątku do poniedziałku odnotowali w Warszawie i okolicznych powiatach 14 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 16 odniosło obrażenia. Zatrzymano też 40 nietrzeźwych kierowców i 22 rowerzystów.

Na drogach Warszawy ruch odbywał się płynnie. Policjanci kierowali ruchem na trasach wylotowych i wlotowych do stolicy podczas największego natężenia ruchu. Szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości, sposób przewożenia dzieci oraz, czy kierujący i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W samej Warszawie (bez powiatów) zanotowano od piątku 8 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. Zarejestrowano też 161 kolizji. Zatrzymano 7 kierowców oraz 6 rowerzystów, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu.

Najtragiczniejszy pod względem wypadków w stołecznym garnizonie był piątek. Tego dnia dwie osoby zginęły w powiecie piaseczyńskim: w Górze Kalwarii i we wsi Siedliska. W pierwszym wypadku tir potrącił 85-letniego mężczyznę, który pchał wózek inwalidzki, w którym siedziała jego żona. Chciał przejść z nią przez jezdnię między stojącymi w korku autami. Gdy małżeństwo znalazło się przed maską tira, pojazd nagle ruszył. Mężczyzna zdążył jeszcze odepchnąć wózek z żoną, a sam zginął pod kołami samochodu. Ofiarą drugiego śmiertelnego wypadku był 39-letni kierowca quada, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup.

Dla przypomnienia na drogach stolicy przez cztery świąteczne dni ubiegłego roku policjanci odnotowali 10 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych. Zarejestrowano 125 kolizji. Zatrzymano też 20 nietrzeźwych kierujących.

ak