Oszukał ponad 20 osób - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał ponad 20 osób

Data publikacji 02.05.2017

22 zarzuty za oszustwa, 7 zarzutów za usiłowanie oszustwa i 2 zarzuty za sfałszowanie dokumentów usłyszał mężczyzna, który trafił w ręce bielańskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Mateusz S. doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osoby, które za pośrednictwem stron internetowych chciały sprzedać swoje rzeczy. 24-latkowi może grozić kara do 8 lat więzienia. Sąd zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w bielańskiej komendzie ustalili kolejną osobę mogącą mieć związek z oszustwami. Z informacji policjantów wynikało, że 25-letni Mateusz S. za pośrednictwem jednego z portali wyszukiwał osoby, które chciały sprzedać swoje rzeczy, głównie telefony komórkowe, laptopy, komputery stacjonarne i konsole. Mężczyzna umawiał się z osobami na odbiór osobisty, wcześniej prosząc o numer konta, na które miał wpłacić pieniądze. Na miejscu okazywał właścicielowi potwierdzenie wykonania przelewu. Dopiero następnego dnia okazywało się, że właściciel został oszukany, a na podane konto nie wpłynęła kwota za sprzedany towar.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą od razu zaczęli ustalać, kim jest osoba, która na portalu oszukała 22 osoby, a 7 próbowała oszukać. Mężczyzna naraził właścicieli na straty sięgające ponad 35 000 złotych. Okazało się, że 25-latek kilka razy zmieniał miejsce zamieszkania. Został w końcu zatrzymany i przewieziony do bielańskiej komendy.

Mateusz S. usłyszał łącznie 31 zarzutów, 22 zarzuty za oszustwa, 7 zarzutów za usiłowanie oszustwa i 2 zarzuty za sfałszowanie dokumentów. Sąd zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Teraz 25-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ek

  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • Zabezpieczone przedmioty