Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kupował leki na sfałszowane recepty i handlował nimi w internecie

Data publikacji 10.05.2017

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo i posiadanie środków odurzających. 23-letni Sebastian S. wpadł w aptece, próbując zrealizować kolejną już fałszywą receptę na leki psychotropowe wykonaną na skanerze w swoim domu. Policjanci zabezpieczyli w sumie kilkadziesiąt takich druków oraz „dilerkę” z metaamfetaminą. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy 23-latek po ponad miesięcznej przerwie ponownie pojawił się w aptece, w której już raz udało mu się zrealizować sfałszowaną przez siebie receptę. Tym razem pracownik zorientował się, że z drukiem jest coś nie tak, skojarzył twarz Sebastiana S. z kwietniową wizytą i wezwał policję.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę. Na miejscu w koszu na śmieci funkcjonariusze znaleźli 17 recept, które w panice 23-latek wrzucił przed ich przybyciem.

Przy Sebastianie S. policjanci znaleźli opakowania z lekarstwami zakupione prawdopodobnie właśnie na podstawie sfałszowanych recept oraz kolejne 13 recept, których mężczyzna najwyraźniej nie zdążył się już pozbyć. Jakby tego było, mało w torbie podręcznej, w papierośnicy 23-latek ukrył foliową torebkę z zapięciem strunowym, czyli tzw. dilerkę a w niej metaamfetaminę.

Sebastian S. przyznał, że recepty od około roku fałszował w domu na skanerze. Był to druk, pieczątka i podpis nieistniejącego lekarza, pracującego rzekomo w jednej z niepublicznych przychodni. Aby nie wzbudzić podejrzeń realizował je następnie w różnych aptekach, a kupione w ten sposób leki psychotropowe, sprzedawał z zyskiem w internecie.

Za te przestępstwa 23-latkowi może teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

  • Zabezpieczone przez policjantów leki i recepty
  • Mężczyzna podejrzany o oszustwo i posiadanie środków odurzających
  • Mężczyzna podejrzany o oszustwo i posiadanie środków odurzających

Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP

Ładowanie odtwarzacza...
3.27 MB
Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP