Cztery areszty za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery areszty za rozbój

Data publikacji 18.05.2017

Policjanci z Woli zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy napadli na pokrzywdzonego, kopali go po całym ciele, uderzali rękoma po czym zabrali mu telefon komórkowy i 50 złotych. Chwilę po zdarzeniu, policjanci zatrzymali 25-letniego Jakuba M., 40-letniego Andrzeja A., 40-letniego Marcina K. i 42-letniego Karola W. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon komórkowy. Po usłyszeniu zarzutu rozboju, trafili do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci z Woli, po zgłoszeniu dotyczącym rozboju, na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że do siedzącego na murku pokrzywdzonego przy ulicy Chmielnej podeszło czterech mężczyzn i zażądało od niego wydania pieniędzy i telefonu komórkowego. Po chwili sprawcy rzucili się na pokrzywdzonego, kopali go po całym ciele i zadawali ciosy rękoma, następnie zabrali mu telefon komórkowy i 50 złotych. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania podejrzanych osób. Dosłownie po kilkunastu minutach w ich ręce wpadło czterech mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Przy jednych z nich policjanci ujawnili skradziony telefon komórkowy.

25-letni Jakub M., 40-letni Andrzej A., 40-letni Marcin K. i 42-letni Karol W. trafili do policyjnej celi. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu gromadząc materiał dowodowy, przejrzeli także zabezpieczony monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Czwórka podejrzanych usłyszała zarzut rozboju. Jeden z podejrzanych, Jakub M. usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych i decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

ms/ij