Poznaj i zrozum ryzyko - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznaj i zrozum ryzyko

Data publikacji 18.05.2017

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji oraz służby więziennej zorganizowali spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Nr 26 przy ul. Urbanistów 3 w Warszawie. Spotkanie to odbyło się w ramach kampanii społecznej ,,Poznaj i zrozum ryzyko”. Jednym z gości specjalnych był Damian, który za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku przebywa w zakładzie karnym.

Wczoraj w Zespole Szkół Nr 26 przy ul. Urbanistów 3 w Warszawie odbyło się spotkanie w ramach projektu ,,Poznaj i zrozum ryzyko”. Kampania społeczna skierowana jest nie tylko do przyszłych i początkujących kierowców, ale również piratów drogowych, którzy zbieranie punktów traktują jako hobby.

Podczas spotkania asp. szt. Robert Niedbałko, policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji opowiadał uczniom m.in.: o przyczynach wypadków drogowych, najczęściej lekceważonych przepisach ruchu drogowego, konsekwencjach ich łamania oraz o sytuacji społeczno-prawnej sprawców wypadków z uwzględnieniem tych, którzy spowodowali wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Kolejnymi gośćmi specjalnymi spotkania byli: Damian, który obecnie przebywa w areszcie śledczym za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz porucznik Dorota Alame, reprezentująca służbę więzienną. Młody mężczyzna, który od kilku lat przebywa w zakładzie karnym,  opowiedział uczniom swoją historię związaną z pobytem w placówce penitencjarnej. Przestrzegał przed lekkomyślną zabawą połączoną z alkoholem i prowadzeniem samochodu.

Podczas spotkania wyświetlony został film przygotowany przez Komendę Stołeczną Policji i służbę więzienną pt. ,,Poznaj i zrozum ryzyko” zawierający świadectwo mężczyzny skazanego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Na spotkaniu obecny był Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III, mł. insp. Jacek Piątkowski.

ew/aw