Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W miejscu gdzie składowali „fanty” były także narkotyki

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci ze Śródmieścia odzyskali zrabowane przedmioty oraz zatrzymali trzy osoby, w tym ojca i syna, podejrzane o kradzież z włamaniem i posiadanie środków odurzających. „Fanty” z ogródków działkowych zostały znalezione w tym samym mieszkaniu, w którym policjanci zatrzymali 41-letniego Andrzeja i 21-letniego Sebastiana O. oraz 33-letniego Sergiusza Z. Za te przestępstwa mężczyznom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Ten przestępczy proceder trwał, co najmniej od trzech tygodni. Wiadomo już, że nieznani jeszcze wtedy sprawcy włamali się do jednego z domków na terenie ogródków działkowych przy dworcu kolejowym Warszawa Gdańska.

Już następnego dnia po zgłoszeniu pokrzywdzonej dzięki ustaleniom operacyjnym policjantów, że śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu funkcjonariusze tego wydziału w jednym z pustostanów zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo.

W mieszkaniu policjanci znaleźli elektronarzędzia, sprzęt AGD, RTV, części  komputerowe, narzędzia i urządzenia ogrodnicze oraz wiele innych przedmiotów, które pochodzą prawdopodobnie z innych włamań.

Część z tych przedmiotów właścicielka okradzionej działki rozpoznała już jako swoje. W pustostanie policjanci zabezpieczyli także 31 gramów amfetaminy oraz 13 gramów marihuany należących prawdopodobnie do Andrzeja i Sebastiana O.

Prowadzący postępowanie policjanci będą teraz ustalać pozostałych pokrzywdzonych w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz/ij