Policjanci zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 24.05.2017

Tylko w ciągu ostatniej doby na terenie garnizonu warszawskiego policjanci zatrzymali 13 kierujących , którzy wsiedli za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu. Wszystkie te osoby wykazały się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Przypominamy - nawet najmniejsza ilość promili w organizmie wpływa na szybkość i trafność podejmowanych na drodze decyzji.

Stołeczni policjanci stale apelują do kierowców, aby ci nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego oraz swoim.  

Wczoraj pruszkowscy policjanci ok. godz. 15.40 zatrzymali przy ul. Promyka do kontroli drogowej vw passata. Kierujący autem mężczyzna był nietrzeźwy a jego mowa bełkotliwa i kompletnie niezrozumiała. Już po pierwszym badaniu było wiadomo, że kierujący miał ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 48-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Kierujący usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy: do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.