Tłumy na festynie w komisariacie rzecznym - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tłumy na festynie w komisariacie rzecznym

Data publikacji 29.05.2017

Tego nikt się nie spodziewał. „Frekwencja przerosła nasze oczekiwania” stwierdził Komendant Komisariatu Rzecznego Policji mł. insp. Marek Gago. Pomimo wielu imprez w mieście oraz upału, 12 edycja Dnia Dziecka z Policją Rzeczną okazała się bezkonkurencyjna. ”Niespotykane nigdzie indziej atrakcje, rodzinna atmosfera to atut naszej imprezy” kontynuuje szef wodniaków.

28 maja w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie odbyła się impreza, jaką goście długo będą wspominać. Pomimo niewielkiego terenu atrakcji nie brakowało, a ponad tysiąc osób skorzystało z większości z nich. Największe kolejki przyciągnęła możliwość przepłynięcia się policyjną motorówką, łodziami Fundacji Roku Rzeki Wisły oraz przejażdżka na quadach. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nurkowanie w basenie, sterowanie dronami oraz konkurencje strzelnicze. Najmłodsi mogli zostać lekarzami w Szpitalu dla Pluszaków oraz poznać tajemnice lasu.

„W tym roku do atrakcji podczas Dnia Dziecka dołączyliśmy wiele programów edukacyjnych” podsumowywał festyn Komendant Marek Gago. „Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy Lasy Państwowe, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m.st . Warszawy, Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz fundacje o profilu ratownictwa medycznego. Całe rodziny mogły uczestniczyć w zabawie i jednocześnie nauce o istotnych dla naszego życia elementach”.

Podczas kilku godzin gorącej zabawy można było zrobić sobie pamiątkowe, zabawne zdjęcia w Fotobudce Kapitana Wyderki, poznać, nie tylko policyjne, maskotki, pogłaskać policyjne konie i psy służbowe. Nie zabrakło słodkości i potraw z grilla, a spragnieni do woli korzystali z orzeźwiającej Warszawskiej Kranówki z MPWiK m.st. Warszawy.

„W trakcie imprezy można było dać też coś od siebie… „ dopowiada mł. insp. Marek Gago. „Policyjni wolontariusze DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska) zachęcali gości do rejestracji w bazie dawców. Cieszy mnie fakt, że przez całą imprezę widziałem zajęte miejsce przy tym właśnie punkcie. Wielu policjantów z komisariatu również się zarejestrowało.”

Impreza w komisariacie rzecznym to wstęp do aktywnego spędzania czasu nad wodą. Przed nami wakacje. Niezmiernie ważne było więc przypominanie gościom o prawidłowych postawach nad wodą. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa przypominał Kapitan Wyderka oraz Fundacja Pływam bez Promili. Po tak aktywnie spędzonej niedzieli zapraszamy na kolejne emocje we wrześniu, podczas siódmej edycji Biegu Wisły z okazji Święta Wisły i Roku Rzeki Wisły.

kc/ij

foto: K.Bucholc / K.Czerwińska

 • Festyn w komisariacie rzecznym #1
 • Festyn w komisariacie rzecznym #2
 • Festyn w komisariacie rzecznym #3
 • Festyn w komisariacie rzecznym #4
 • Festyn w komisariacie rzecznym #5
 • Festyn w komisariacie rzecznym #6
 • Festyn w komisariacie rzecznym #7
 • Festyn w komisariacie rzecznym #8
 • Festyn w komisariacie rzecznym #9
 • Festyn w komisariacie rzecznym #11
 • Festyn w komisariacie rzecznym #12

Film Tłumy na festynie w komisariacie rzecznym

Pobierz plik Tłumy na festynie w komisariacie rzecznym (format mp4 - rozmiar 30.51 MB)