Odpowie za kradzież kosmetyków z apteki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież kosmetyków z apteki

Data publikacji 29.05.2017

Dwa miesiące temu Agnieszka P. została zatrzymany przez bielańskich policjantów. Kobieta była podejrzana o dokonanie kradzieży markowych kosmetyków z jednej z aptek na Bielanach. Wówczas 37-latka naraziła właściciela na straty sięgające prawie 6 000 złotych. Sytuacja powtórzyła się, tym razem kobieta zabrała kosmetyki o wartości około 2000 złotych. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pracownicy apteki pierwszą kradzież zgłosili w połowie października zeszłego roku. Wówczas z półki w aptece zginęły markowe kosmetyki o wartości prawie 4000 złotych. Kolejne zgłoszenie miało miejsce kilka tygodni później. W sumie zgłoszono cztery kradzieże. Nagranie monitoringu zainstalowanego w aptece wskazywało, że za każdym razem jest to ta sama kobieta. Pracownicy przekazali monitoring policjantom z Bielan.

Kila tygodni zajęło kryminalnym ustalenie, kim jest kobieta, którą zarejestrował monitoring i gdzie obecnie przebywa. Dwa miesiące temu praca operacyjna funkcjonariuszy przyniosła oczekiwane efekty. Agnieszka P. została zatrzymana. Wówczas 37-latka usłyszała zarzuty za 4 kradzieże kosmetyków z apteki o łącznej wartości prawie 6 000 złotych.

Kilka dni temu sytuacja powtórzyła się, tym razem Agnieszka P. w ciągu dwóch dni wyniosła z apteki towar o wartości ponad 2000 złotych. Wizerunek kobiety został zarejestrowany przez kamery monitoringu zainstalowane w aptece. 37-latka została zatrzymana kilka dni po kradzieży. Teraz usłyszała kolejne dwa zarzuty za kradzież cudzego mienia. Grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ek