Bądźmy życzliwi na drodze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądźmy życzliwi na drodze

Data publikacji 14.06.2017

W związku z nadejściem okresu letniego i trwającym sezonem motocyklowym oraz rowerowym nasiliły się na terenie Warszawy oraz powiatów ościennych zdarzenia drogowe ze skutkiem śmiertelnym, w których uczestniczyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Od początku czerwca 2017 roku śmierć poniosło już trzech motocyklistów i małoletni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzeń tych doszło nie tylko z winy kierujących jednośladami, ale także z winy kierujących pojazdami wielośladowymi.

Każdy, kto wyjeżdża na drogę zarówno motocyklem, rowerem jak i samochodem, powinien pamiętać, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań lub nieuwagi, bowiem przekraczając dopuszczalną prędkość, czy rażąco naruszając podstawowe przepisy ruchu drogowego, może nie dać innym użytkownikom drogi, czasu na podjęcie odpowiednio szybkiej reakcji, niezbędnej do uniknięcia  zdarzenia drogowego

Policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji apelują o rozwagę, rozsądek i trzeźwość na drogach. Nie powinno dochodzić do rywalizacji pomiędzy motocyklistami i kierowcami samochodów, a także lekceważenia rowerzystów. Wystarczy odrobina życzliwości i przestrzeganie przepisów, a będziemy mieli pewność, że wszyscy bezpiecznie dojadą do celu.

WRD KSP