Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Stołecznego Policji rozstrzygnięte

Data publikacji 26.06.2017

Podczas tegorocznej edycji zawodów strzeleckich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji zwyciężyła drużyna z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Najlepszym strzelcem wśród kobiet okazała się Agnieszka Szymanik z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, a w klasyfikacji mężczyzn Tomasz Wróbel z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Zawody zostały rozegrane na strzelnicy Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej 14. W szranki stanęło 68 zawodników. Tuż po godzinie 9 rano pierwsze grupy ruszyły na stanowiska, aby sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności. 

Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:

w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w składzie: Maciej Mikołajczuk, Marcin Sałbut, Łukasz Wołowski, która otrzymała Puchar Komendanta Stołecznego Policji;

drugie miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku w składzie:  Mariusz Kata, Radosław Duczek, Paweł Smoliński. W ich ręce trafił Puchar Naczelnika Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji;

trzecie miejsce zajęła drużyna z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie w składzie: Daniel Grzyb,  Krzysztof Ogórek, Przemysław Idec i została uhonorowana Pucharem Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZP KSP.

Puchary jak wyżej w klasyfikacji indywidualnej kobiet za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała Agnieszka Szymanik z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, drugiego Milena Nadolna z Laboratorium Kryminalistycznego KSP a trzeciego miejsca Anita Łysiak z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn za zajęcie pierwszego miejsca Tomasz Wróbel z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, drugiego Krzysztof Ogórek z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie a  trzeciego miejsca Mariusz Kata z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Rozegrano konkurencje do tarcz TS-2 i TS-10 - umieszczonych jedna pod drugą - według następujących założeń:

- cel: tarcza TS-2 i tarcza TS-10,
- odległość: 25 metrów,
- postawa: stojąca,
- postawa wyjściowa: stojąca, broń w kaburze nieprzeładowana z podpiętym magazynkiem, drugi magazynek w ładownicy,
- liczba naboi: 23 szt. (3 strzały próbne do tarczy TS-2), następnie (2 x 5 do tarczy TS-2 + doładowanie i 2 x 5 do tarczy TS-10),
- czas: 1 minuta strzały próbne, 3 minuty strzały oceniane,
- punktacja: tarcza TS-2 według pierścieni, TS-10 prostokąt 7 pkt, butelka 5 pkt, poza butelką 4, 3, 2, 0 pkt zgodnie z oznaczeniem na tarczy.

Procedura strzelania została ustalona w sposób następujący: na komendę określoną przez prowadzącego zawodnicy ładują 3 sztuki amunicji do magazynka, następnie podłączają magazynek do broni i broń chowają do kabury. Na sygnał gwizdka dobywają broni i oddają 3 strzały do tarczy TS-2 w czasie 1 minuty. Po zakreśleniu przestrzelin na komendę prowadzącego zawodnicy ładują dwa magazynki po 5 sztuk każdy a następnie jeden magazynek podłączają do broni i broń chowają do kabury a drugi magazynek chowają do ładownicy. Po sygnale startowym zawodnik dobywa broń z kabury i oddaje 2 x 5 strzałów do tarczy TS-2 z wymianą magazynka, następnie doładowuje magazynki z koszyczka leżącego na stoliku i oddaje 2 x 5 strzałów do tarczy TS-10 z wymianą magazynka, wszystko w łącznym czasie 3 minuty.

Uczestnikami zawodów mogli być funkcjonariusze jednostek i komórek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji. Do udziału w zawodach uprawnione były drużyny i zawodnicy indywidualni – zgłoszeni w regulaminowym czasie. W skład drużyny wchodziło trzech zawodników, przy czym drużyny mogły być męskie, żeńskie lub mieszane.

Sędzią głównym zawodów był podkom. Tomasz Wołynkiewicz, a przewodniczącym komisji klasyfikacyjnej sierż. Kamil Sułek. Obaj funkcjonariusze służą na co dzień w Wydziale Doskonalenia Zawodowego KSP.

Wszystkim uczestnikom, w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

mbr

  • Zawody Strzeleckie o Puchar Komendata Stołecznego Policji
  • Zawody Strzeleckie o Puchar Komendata Stołecznego Policji
  • Zawody Strzeleckie o Puchar Komendata Stołecznego Policji
  • Zawody Strzeleckie o Puchar Komendata Stołecznego Policji
  • Zawody Strzeleckie o Puchar Komendata Stołecznego Policji