Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Mińska Mazowieckiego odwiedzają półkolonie i ośrodki letniego wypoczynku

Data publikacji 12.07.2017

Okres wakacyjny to dla policjantów czas równie pracowity jak rok szkolny. Funkcjonariusze w ramach wakacyjnej akcji prewencyjnej nawiązują kontakt z organizatorami letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Policjanci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tych osób i organizują dla kolonistów prelekcji i wykłady na temat bezpieczeństwa. Oprócz prowadzenia działalności profilaktycznej, policjanci patrolują wszystkie te miejsca, w których gromadzi się młodzież i sprawdzają, czy nie dochodzi tam do łamania prawa.

Wakacje to przywilej odpoczynku dla uczniów. To także czas wzmożonej aktywności policyjnej w różnych dziedzinach, głównie w sferze zapewnienia bezpieczeństwa, wszędzie tam gdzie wypoczywają młodzi ludzie. W tym okresie nie słabnie również profilaktyka społeczna, której adresatami jest młode pokolenie.

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii w okresie wakacji docierają do organizatorów letniego wypoczynku, nie tylko po  to, aby prowadzić rozmowy instruktażowe na temat odpowiedniego zadbania o bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży, ale także po to, aby umawiać ewentualne spotkania profilaktyczne.

Starszy sierżant Dominika Witek wspólnie z dzielnicowymi, w okresie wakacyjnym odwiedza miejsca, gdzie w małych miejscowościach organizowane są półkolonie.

Policjanci podczas spotkań z najmłodszymi i młodzieżą zwracają uwagę na zagrożenia i uświadamiają słuchaczy, co należy robić, aby przez nieprzemyślane zachowanie nie wejść w konflikt z prawem.

W kwestii ewentualnego zaproszenia policjantów na prelekcję lub spotkanie w okolicach Mińska Mazowieckiego, można kontaktować się bezpośrednio z wydziałem ds. wykroczeń, nieletnich i patologii, gdzie profilaktyką dla dzieci oraz młodzieży zajmuje się starszy sierżant Dominika Witek – telefon kontaktowy to 25 759 60 04.

dn/ij