Spowodował kolizję po pijanemu samochodem z wypożyczalni - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję po pijanemu samochodem z wypożyczalni

Data publikacji 12.07.2017

22 – letni obywatel Białorusi został zatrzymany przez policjantów z ruchu drogowego, chwilę po tym jak spowodował kolizję drogową. Mający prawie 2 promile alkoholu w organizmie, kierowca wypożyczonego renault stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w krawężnik uszkadzając auto. Pojazd został przekazany do wypożyczalni, a podejrzany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, za które może mu grozić kara do dwóch lat wiezienia.

Kilkanaście minut po 3:00 nad ranem 22 – latek wracał z dwoma kolegami wypożyczonym samochodem. Jechali z imprezy, na której nie brakowało alkoholu. Jadąc ulicą Wałbrzyską kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad renault i uderzył w wysoki krawężnik na skrzyżowaniu z ul. Rolną uszkadzając auto.

Wezwani na miejsce policjanci z wydziału ruchu drogowego zbadali trzeźwość siedzącego za kierownicą Białorusina. Mężczyzna miał około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu i od samego początku przyznał, że to on kierował samochodem, który wcześniej wziął z wypożyczalni. Wersję 22 – latka potwierdzili jego koledzy, będący w podobnym stanie trzeźwości. W czasie kolizji nikt nie odniósł obrażeń.

Podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zatrzymali też jego prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty popełnienia przestępstw, za które może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

W najbliższym czasie sąd zdecyduje o jego losie oraz o tym, na ile czasu straci uprawnienia do kierowania pojazdami.

rk/ij