Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi rozpoznali „wandala”, który uszkodził kamery na skwerze w Okuniewie

Data publikacji 15.07.2017

Sprawa uszkodzonych kamer na skwerze w Okuniewie została już przez policjantów zakończona. Dzięki spostrzegawczości dzielnicowych, którzy przeglądając zapis z nagrania monitoringu, trafnie wytypowali mężczyznę. Był nim 24-letni mieszkaniec Okuniewa. Podejrzany przyznał się do umyślnego uszkodzenia gminnej własności, po czym skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zobowiązał się też do naprawienia wyrządzonej szkody.

Na skwerze w Okuniewie uszkodzono kamery monitoringu. Policjanci ustalili, że w czasie kiedy to się stało, przebywała tam grupa młodych ludzi, którzy prawdopodobnie spożywali alkohol. Nagranie z monitoringu zarejestrowało wizerunek młodego mężczyzny, który prawdopodobnie przekręcając kamery, dokonał ich uszkodzenia.

„Wandala” rozpoznano dzięki spostrzegawczości dzielnicowych, którzy dokładnie zapoznali się z zabezpieczonymi nagraniami. To właśnie oni trafnie wytypowali podejrzanego, który mógł mieć bezpośredni związek z uszkodzeniem kamer. Podejrzanym okazał się 24-letni mieszkaniec Okuniewa. Policjanci z zespołu kryminalnego przedstawili mu już zarzut umyślnego uszkodzenia mienia. 24-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

dn/mbr