Kamera zarejestrowała, policjanci zatrzymali - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kamera zarejestrowała, policjanci zatrzymali

Data publikacji 17.07.2017

Pracownik monitoringu zaobserwował na ekranie, jak grupa osób demoluje zaparkowane pojazdy i drzwi wejściowe do budynku. Kierowani przez operatora patrolowcy chwilę później zatrzymali podejrzewanych. 20-letni Damian G., 20-letni Damian Z. i 17-letni Adrian G. odpowiedzą za uszkodzenie dwóch samochodów i drzwi klatki schodowej.

O 3.30 pracownik monitoringu zgłosił oficerowi dyżurnemu zaobserwowaną na ekranie dewastację. Trzech mężczyzn miało kopać i uderzać w zaparkowanego lanosa i toyotę oraz drzwi wejściowe do klatki pobliskiej kamienicy. Operator kamery wskazał, w którą stronę sprawcy się oddalili i jak wyglądali.

Patrolowcy natychmiast podjęli poszukiwania. Bardzo szybko kilka ulic dalej zauważyli grupkę osób. Wśród nich było trzech młodych mężczyzn, którzy zostali wskazani jako sprawcy uszkodzeń. 20-letni Damian G., 20-letni Damian Z. i 17-letni Adrian G. byli pod wpływem alkoholu, trafili do policyjnego aresztu.

Resztą zajęli się już funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Dotarli do właścicieli pojazdów i przedstawiciela wspólnoty mieszkaniowej, przyjęli zawiadomienia o popełnieniu przestępstw, następnie na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili całej trójce zarzuty uszkodzenia mienia.

ea/jw