Nieletni odpowiedzą za kradzież roweru - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za kradzież roweru

Data publikacji 17.07.2017

Sąd rodzinny i nieletnich zdecyduje o dalszym losie dwóch 16-latków, którzy są podejrzani o kradzież roweru z placu zabaw przy ul. Królowej Jadwigi w Legionowie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, a wcześniej bystrej postawie 13-letniego pokrzywdzonego podejrzani o przestępstwo nieletni zostali zatrzymani, a jednoślad wart tysiąc złotych odzyskany.

Wczoraj przed 17.00 do dyżurnego legionowskiej komendy zatelefonował zaniepokojony nastolatek, który powiadomił, że z placu zabaw został skradziony jego rower. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji legionowskiej Policji od razu przystąpili do działania. W okolicy wskazanego im palcu zabaw ustali świadków i po ustaleniach wytypowali podejrzanych o kradzież roweru. Godna pochwały jest postawa 13-letniego właściciela roweru, który po stwierdzeniu braku swojego jednośladu niezwłocznie powiadomił policjantów.  

Szybka informacja i natychmiastowa reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania dwóch 16-letnich mieszkańców Legionowa. W miejscu zamieszkania u jednego z nich policjanci znaleźli schowany skradziony rower. 16-letni chłopcy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu.  Wartość strat pokrzywdzony wycenił
na tysiąc złotych.  

 

Teraz żaden z chłopców nie uniknie odpowiedzialności. Całość materiałów zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nieletnich. Jednoślad wkrótce wróci do właściciela.

ea/ek