Odpowiedzą za paserstwo i kradzież - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za paserstwo i kradzież

Data publikacji 17.07.2017

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden odpowie za kradzież mienia, a drugi za paserstwo. Daniel B. odpowie jeszcze za kradzież roweru. Mężczyźni trafili do komendy przy ulicy Żeromskiego, gdzie usłyszeli zarzuty. Odzyskany telefon wkrótce wróci do właściciela. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesienią zeszłego roku, pokrzywdzony utracił swój telefon komórkowy. Mężczyzna poznał przypadkową grupę osób, z którymi zaczął spożywać alkohol. W pewnym momencie jeden z nowo poznanych mężczyzn poprosił pokrzywdzonego o użyczenie mu telefonu, gdyż chciał on gdzieś zadzwonić. Pokrzywdzony pożyczył telefon i nigdy go już nie odzyskał. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu Policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Funkcjonariusze przez kilka miesięcy szukali sprawcy kradzieży. Ich praca operacyjna przyniosła oczekiwane efekty. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie kradziony telefon. Po nitce do kłębka doszli, w jakich okolicznościach Mariusz S. stał się właścicielem komórki. Okazało się, że Mariusz S. kupił go w lombardzie, gdzie wstawił go Daniel B. Szybko wyszło na jaw, że Daniel B. na swoim koncie ma nie tylko kradzież telefonu, ale również i kradzież roweru.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Mariusz S. odpowie za paserstwo, Daniel B. za kradzież telefonu i kradzież roweru z bloku przy ulicy Żeromskiego. Teraz mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany telefon wkrótce wróci do właściciela.

ek/eszs